JACEK
DROFIAK

Autor Zdjęć

2018 Steadicam Jacek Drofiak Klatka

Jacek Drofiak – autor zdjęć, operator steadicam, operator kamery

Od roku 2005r. zajmuję się produkcją filmową i telewizyjną. Od tego czasu jako autor zdjęć stworzyłem lub współtworzyłem wiele znanych oraz nagradzanych produkcji, między innymi: „Świąteczna czołówka wiadomości” dla TVP1 oraz TVP info (2013r.). Ujęcia lotnicze promujące Polskę przed Euro 2012 dla ZDF. „Polska Zobacz Więcej” film promujący Polskę zrealizowany dla Ministerstwo Sportu i Turystyki (2016r.) „Tam i z powrotem” niezależna produkcja science fiction (2009r.), w której byłem autorem zdjęć oraz współproducentem, film wywalczył na festiwalach filmowych poniższe nagrody.

Wybrane produkcje przy których pracowałam jako autor zdjęć:

Moją specjalnością jest opowiadanie historii za pomocą ruchomej kamery, z ziemi i z powietrza, przy pomocy steadicamu oraz latającej bezzałogowej kamery (Dron, Helicam). Poniżej przykładowe produkcje przy, których pracowałem jako autor zdjęć oraz operator steadicam:

Wybrane produkcje przy których pracowałem jak operator steadicam:

>>SPIS PRODUKCJ<<

Wspólnie z Arturem Gajdzińskim (pilot – wielokrotny Mistrz Polski, reprezentant kraju na Mistrzostwach Europy i Świata w kategorii śmigłowców zdalnie sterowanych) stworzyliśmy na Polskim rynku filmowym, pierwszą bezzałogową latającą kamerę „ARTCAM” (Dron, Helicam).  W Polsce jako jedyni naświetlamy taśmę filmową 35mm z bezzałogowych platform latających (Dron, Helicam). Pierwsi na naszym rodzimym rynku unieśliśmy się w powietrze z kamerą 3d, w filmie z  Robertem Więckiewiczem „4:13 do Katowic”.  Poniższe portfolio prezentuje pełnię naszych możliwości.

Nasze latające platformy wyposażone są w bezprzewodową wizję HD, stabilizowaną głowicę opartą o silnikach bez-szczotkowych. Latamy z własną kamerą RED Scarlet, z pełnym sterowaniem zoom/ostrość/przesłona. Sprzęt obsługuje dwu osobowy zespół: Artur Gajdziński Pilot, Jacek Drofiak operator zdalnie sterowanej kamery (Opcjonalnie dodatkowo Focus Puller). Nasz sprzęt i nasze umiejętności w tworzeniu lotniczych ujęć filmowych, wykorzystywane są w Polskich i zagranicznych produkcjach.